Křeček syrský je asi nejčastěji chovaným domácím mazlíčkem. Je poměrně nenáročný na čas i prostor a dá se dobře ochočit. Tyto vlastnosti z něj dělají vyhledávané zvíře, zejména pro děti. Křeček stejně jako žádný jiný živý tvor není však hračkou, má své potřeby, které je třeba respektovat. 

Bydlení? 

Nejlepší bydlení pro křečka je klec nebo box. Já mám křečky v klecích i v boxech. Velikost ubikace by měla být 50x30x30 cm, ale já se řídím pravidlem čím větší, tím lepší. :) Nemám ráda ty plastové klece s trubičkami na prolízání ani klouzačky. Křečkovi bohatě stačí kolečko na běhání. Šířka mezi dráty by měla být 5 mm. V kleci nesmí chybet miska s čistou vodou nebo napáječka, miska s krmením, domeček (nejlépe dřevěný) a materiál na stavění hnízda (hobliny!, seno, tolatetní papír- neparfémovaný!, trubičky od toaletního papíru. Na dno boxu či klece jsou nejlepší piliny, hobliny. V kleci by mělo být kolečko na běhání - křečci ho rádí využívají pro zábavu a potřebný pohyb. Také mají rádi větvičky z ovocných stromů na okusování.

Krmení

V dnešních zverimexech, marketech najdeme mnoha směsí pro křečky. Křečci nemají rádi granule (pro morčata, králíky), proto raději volíme směsi pro potkany, myši, křečky... Mají rádi pampeliškové listy, jablko, mrkev. Křeček křečkuje (to znamená, že křeček hromadí potravu někde v ubikaci, nejraději v domečku, rozích ubikace). Křeček je hlodavec a potřebuje ohlodávat větev (ovocnou-jabloň) nebo tvrdé pečivo (chléb). Sladké, slané, kořeněné krmivo jim nedáváme!!!!
- čistá voda!!!

Chov a odchov

Křeček je velmi plodné zvíře, dokáže porodit 6-10 mláďat (výjmečně 15). Samice může mít mladé už v 6 týdnech, ale já si osobně myslím, že je to moc brzo. Březost trvá pouze 15-17 dnů.